Natura Dünyası

Ankara Konut Projeleri

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, sadece siyasi ve idari yönlerden değil aynı zamanda gelişmekte olan konut sektörüyle de dikkat çeken bir şehirdir. Son yıllarda artan nüfus, şehirleşme, kentsel dönüşüm projeleri ve yeni konut alanlarının açılmasıyla birlikte konut talebi de hızla artmaktadır. Bu talebe en modern mimari tasarımlarla birlikte çeşitli konut projeleri oluşturulmaktadır. Oluşturulan Ankara konut projeleri, şehrin gelişimine katkı sağlayacak modern ve yaşanabilir şehir olma hedefini gerçekleştirmektedir.

Ankara da konut projelerinin artmasıyla birlikte şehir için oluşan avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

Ankara yeni konut projeleri ile birlikte şehirde yaşayanlar ve Ankara’ya yeni gelenlerin konut ihtiyacı karşılanmaktadır.
Ankara yeni konut projeleriyle birlikte modern ve mimari tasarımlar oluşturulmakta ve konfor standartları yükseltilmektedir. Bu projelerin konut sakinleri, daha çağdaş yaşam standartlarına sahip olmaktadırlar.
Yeni konut projeleri genellikle site tasarımlı ve karma kullanımlıdır. Bu sebeple bu konutlarda yaşayan sakinler sosyal tesislere erişim konusunda rahat ederler. Site tasarımlarında sıkça bulunan alışveriş merkezleri, yürüyüş parkurları, çocuk oyun olanları gibi sosyal olanaklar konut projelerine değer katmaktadır.
Ankara’da konut projeleri genellikle ulaşım imkânlarının kolay olduğu ve şehir merkezlerine yakın yerlerde projelendirilmektedir.
Ankara’da konut fiyatları projelerin gerçekleştirilmesi planlanan lokasyonlara, konutların özelliklerine ve proje detaylarına göre farklılık göstermektedir. Kentsel dönüşüm projelerinde yer alan konutlar daha uygun fiyatlı olabilirken yeni yapılan projeler daha yüksek fiyatlarda değerlendirilmektedir. Bu sebeple konutların artması farklı bütçelere hitap edebilmesi açısından avantaj sağlamaktadır.

Ankara’ya Yapılacak Projeler

Ankara’ya yapılması planlanan çok sayıda konut projesi bulunmaktadır. Yeni konut projeleri; şehrin ihtiyaçlarına, kentsel dönüşüm sürecine, nüfus artışına ve yaşam standartlarındaki değişikliklere göre geliştirilip şekillendirilmektedir.

Site Konseptli Konut Projeleri: Ankara’nın farklı bölgelerinde müsaitlik duruma göre inşa edilecek site konseptli konut projeleri; yürüyüş parkurları, alışveriş merkezleri, güvenlik sistemleri, çocuk oyun alanları gibi çok fazla sayıda sosyal tesis çeşitleriyle çeşitlendirilebilir.
Kentsel Dönüşüm Projeleri: Kentsel dönüşüm projeleri, Ankara’da eski ve bakıma ihtiyacı olan dayanıksız konutların yenilenmesi ve modern konutlara dönüştürülmesi projelerini kapsamaktadır. Bu konutların dönüştürülmesi ile hem dayanıklı ve güvenli konutlar inşa edilir hem de şehrin mimarisi modern bir hal alır.
Uygun Fiyatlı Konut Projeleri: Genellikle kamu destekli veya özel sektör iş birliği ile gerçekleştirilen uygun fiyatlı konut projeleri, farklı gelir gruplarına da hitap ettiği için önem teşkil etmektedir.
Lüks Konut Projeleri: Genellikle şehrin prestijli bölgelerinde daha yüksek standartlara sahip oluşturulmuş daireler, villalar ve rezidansları içerir. Yüksek standartlarda dairelerde konaklamak isteyen kesimlere hitap ettiği için Pazar açısından da önem teşkil etmektedir.
Toplu Konut Projeleri: Genellikle kamu destekli gerçekleştirilen toplu konut projeleri, orta veya düşük gelir grubunda bulunan ailelerin de ihtiyacını karşılamak için gerçekleştirilir. Geniş ölçekte konut birimlerini içermektedir.

Ankara Satılık Konut

Ankara’da çok fazla satılık konut bulunmaktadır. Beklentiniz doğrultusunda doğru konutu bulabilmek için öncelikli olarak şu unsurları netleştirip konut seçeneklerinizi azaltabilirsiniz.

Almak istediğiniz konutun hangi ilçe veya semtte olmasını istediğiniz
Ne tür bir konut almak istediğiniz (daire, villa, site, vs. )
Yeni bir satılık konut projesi mi yoksa ikinci el bir konut mu tercih etmek istediğiniz
Kaç odalı ve ne tür bir daire aradığınız
Satın almak istediğiniz konutta bulunmasını istediğiniz ek özellikler ve sosyal tesisler var mı? Varsa bu tesislerin içeriğine yönelik beklentilerinizi netleştirmeniz karar verme sürecinde sizlere destek olacaktır.

Ankara’da farklı bölgelerde ve farklı konseptlerde çok sayıda satılık konut seçeneği bulunmaktadır. Ankara satılık konut arayışında olan potansiyel alıcılar, ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun olarak satılık konut projelerini incelemelidir. Sizler için derlediğimiz bazı Ankara satılık konut örneklerini sizler için sıraladık;

Çankaya Konutları
Etimesgut Modern Evleri
Ümitköy Konutları
Beytepe Konutları
Yaşamkent Konutları
Alacaatlı Konutları
Gölbaşı Villaları
Batıkent Elite Residence Konutları
Keçiören Sky Towers Konutları

Ankara Konut Projeleri Fiyatları

Ankara konut projeleri fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Bu faktörleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Konutun Bulunduğu Bölge: Ankara’da bulunan konutun tam olarak lokasyonu fiyatını doğrudan etkileyen faktörlerdendir. Ulaşım ağlarına yakınlık, eğitim kurumları, alışveriş merkezi ve eğlence alanlarına ulaşım kolaylığı gibi özellikler Ankara satılık daire fiyatlarını arttıran özelliklerdir.
Proje Tasarımı: Ankara satılık daire arayışındaysanız bütçenizi belirledikten sonra proje tasarımlarını incelemenizi öneririz. Projelerin sunduğu konsept ve tasarım detayları Ankara konut projeleri fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Modern mimarisi olan ve lüks olanaklar sunan tasarımlar daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Ayrıca tasarımın sunduğu sosyal tesis olanaklarının içerik zenginliği de fiyatları etkilemektedir.
Konut Büyüklüğü: Konut projelerinde detaylarıyla yer alan konut büyüklüğü standartları fiyatlara etki eden bir diğer faktördür. Bu noktada oda sayısı, kat planı, iç mekân özellikleri gibi unsurlara dikkat edilmelidir. Ayrıca proje tasarımında sunulan iç mekânlar, teras, bahçe ya da havuz olanakları da fiyatları etkileyecektir.
Projenin Güncel Durumu: Projenin tamamlanma durumu ve inşaat durumu Ankara konut fiyatları için önemli bir etkendir. Tamamlanmış ve hemen teslim edilebilir projeler daha yüksek fiyatlıyken henüz inşaat durumunda ya da planlama aşamasında olan konut projeleri biraz daha düşük fiyata satılabilir.
Piyasa Koşulları ve Talep: Piyasada bulunan genel ekonomik koşullar ve projeye gösterilen talep dengesi konut fiyatlandırmasını etkilemektedir. Yüksek talep ve sınırlı arz durumunda fiyatlar artarken; talep azlığı ve yüksek arz durumunda fiyatlar düşüşe geçecektir.
Projeyi Geliştiren Şirket İtibarı: Tanınmış ve güvenilir bir şirketin geliştirdiği konut projesi daha yüksek fiyata satılabilir. Konut alışverişinde projeyi geliştiren şirketin itibarı ve deneyimi fiyatlara doğrudan etki edecektir.

Ankara konut projeleri fiyatları yukarıda saydığımız faktörlere göre belirlenmektedir. Potansiyel alıcılar bu faktörleri dikkate alarak bütçelerini belirlemelidirler. Ankara kampanyalı konut projeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Satılık Daire

Ankara’nın her köşesinde farklı özelliklere sahip birçok satılık daire bulunmaktadır. Ulaşım olanakları kolay, alışveriş merkezlerine ve şehrin iş merkezlerine yakın ya da şehrin sessizliğine ihtiyaç duyacağınız çeşitli manzaralarda konutlara sahip olmak artık çok kolay.

Ankara satılık dairelerle ilgili karar aşamasında önemli olan sizlerin ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi belirlemenizdir. Bu doğrultuda modern sitelerde, rezidanslarda, villa konseptli tasarımlarda ya da geleneksel dairelerde yaşamak isteyen herkes için çeşitli seçenekler bulmak artık çok kolay. Bütçenize, ihtiyacınıza ve tercihlerinize en uygun konutlara sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top

KEŞFET

KAMPANYALAR