Natura Dünyası

Bekir Fırat: Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Fırat Life Style Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Fırat, orta gelir konut kampanyası Yeni Evim Projesini değerlendirdi. Bekir Fırat, söz konusu kampanyanın Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektörü ile birlikte yaklaşık 250 farklı sektörü harekete geçireceğini ve Türkiye’nin genel ekonomik görünümüne pozitif etki sağlayacağını ön gördüklerini belirtti.

Yeni Evim Konut Finansman Programı kampanyasını hem ülke ekonomisi hem de gayrimenkul sektörü açısından oldukça olumlu karşıladığını söyleyen Bekir Fırat, orta gelir konut kampanyasının sektörün tüm paydaşlarını destekleyen nitelikte olduğunu ifade etti. Fırat, “Yıllık enflasyonun %64,27 olduğu bir ülkede, yıllık %8-9 kredi faiz oranıyla konut sahibi olabilmek büyük bir fırsat. Tüm dünyada konut faizlerinin yukarı çıktığı, tüm kredilerin kısıldığı bir dönemde; ülkemizde bu kampanyanın yapılması, büyük bir imkândır. Vatandaşlarımız bu süreci iyi değerlendirdikleri takdirde kazançlı çıkacaklardır.” dedi.

Orta gelir grubunun konut sahibi olabilmesi için tarihi fırsat

Kısaca özetlemek gerekirse 1 milyon TL kredi aldığınızda kamu bankalarından 1,20 faiz oranı ile aylık taksit tutarı 13.500 TL oluyor. Ancak yeni açıklanan 0,69 kredi oranıyla bu ödeme, bakanlığın desteği ile ilk yıl 4.410 TL, ikinci yıl 5.400 TL ve 3. yıl 6.480 TL’ye geliyor. Sonraki aylarda ise ortalama 10.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiyor yani bu sayede gerçekten kira öder gibi ev sahibi olma imkânı sağlanıyor.

Fiyat artışı değil, indirim yapıyoruz

Devletin sektöre verdiği desteği çok önemli bulduklarını söyleyen Bekir Fırat, konut alıcılarına yönelik fırsat niteliğinde önemli bir kampanya yapılmışken bu desteğin suiistimal edilmemesi gerektiğini vurguladı. Fırat Life Style olarak devlet desteğine bir destek de bizden olsun diyerek ekstra avantajlar sunduklarını belirtti. Bekir Fırat “Biz Fırat Life Style olarak konut alıcılarına şu an yapımını gerçekleştirdiğimiz Natura Vadi, Velux Ankara, Natura incek ve Natura Ovacık projelerimizde fiyat artışı değil, indirim yapmaktayız. Hali hazırda 2.500.000 dan 15.000.000 tl’ye sahip projelerimizde farklı gelir gruplarına hitap konutlarımızda elimizi taşın altına koyuyor konut alıcılarına bir artı imkân da yüklenici firma olarak biz sunuyoruz. Çünkü şu anda ülkemizde konut ve barınma meselesi milli bir meseleye dönüştü. Bu noktada devletimiz bu adımları atmışken biz de iş dünyası olarak konuya toplumsal ve sosyal açıdan yaklaşmalıyız. Meslektaşlarımızdan sunulan bu imkânı fırsatçılığa dönüştürmemelerini istiyoruz.” dedi.

TSYD Petrol Ofisi Engelsiz Ödül Töreni Yapıldı

Engelleri Aşan Başarılar: TSYD Petrol Ofisi Engelsiz Ödül Töreni

Saran Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’ın desteklediği ve S Sport kanalında canlı olarak yayınlanan törende açılış konuşmasını yapan TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, etkinliğin önemini vurguladı. TSYD ailesi olarak bu özel geceye ev sahipliği yapmanın kendilerini gururlandırdığını belirten Tongsir, şu ifadeleri kullandı.

“Türkiye’de ilk kez düzenlenen böylesine özel bir geceye ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Yola çıkarken kendimize ‘Spordan da Öte’ sloganını seçtik. Bu sadece spor değil, bir azim, bir inanç, bir sabır… TSYD olarak mücadele eden, ter döken, ülkesine madalya getirmek için canını dişine takan insanların engelli olduğuna inanmıyoruz. Bugün düğmeye bastık. Bu ilkti, bundan sonra geleneksel olarak her yıl düzenleyeceğiz. Bu ödül töreni her yıl yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile başta Petrol Ofisi ve Saran Grubu’na ve tüm sponsorlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Törenin ana sponsorlarından biri olan Bekir Fırat da, törende bir konuşma yaparak ödüllerin sahiplerine takdiminde bulundu.

Bekir Fırat: Ev Sahibi Olmak Hayal Değil!

Ev Sahibi Olmak Hayal Değil!

İş adamı Bekir Fırat, orta gelir grubuna yönelik başlatılan Yeni Evim Projesi’ni değerlendirdi. Fırat, bu kampanyanın gayrimenkul başta olmak üzere yaklaşık 250 farklı sektörü canlandıracağını ve Türkiye ekonomisine olumlu katkılar sunacağını dile getirdi.

Fırat Life Style Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Fırat, Yeni Evim Konut Finansman Programı’nın hem ekonomiye hem de emlak piyasasına büyük faydalar sağlayacağını vurguladı. Orta gelirli vatandaşları hedefleyen bu kampanyanın sektördeki tüm aktörleri destekleyeceğini belirtti. Fırat, “%64,27’lik yıllık enflasyon oranında, %8-9 gibi düşük kredi faizleriyle ev sahibi olmanın büyük bir avantaj olduğunu” söyleyerek, “Dünya genelinde konut kredisi faizlerinin arttığı ve kredilerin sınırlandığı bir dönemde, ülkemizde bu kampanyanın düzenlenmesinin büyük bir fırsat olduğunu” ifade etti. Vatandaşların bu süreci iyi değerlendirmeleri halinde büyük kazançlar elde edebileceklerini belirtti.

Ayrıca, Bekir Fırat, orta gelir grubuna yönelik konut kampanyasının kapsamının genişletilerek tüm gelir düzeylerinden insanları kapsayacak şekilde düzenlenmesinin sektöre daha fazla dinamizm katacağını söyledi. Fırat, mevcut evlerini yenilemek isteyen vatandaşların da bu kampanyadan faydalanması gerektiğini önererek, “Kampanyanın genişletilmesinin hem inşaat sektörüne hem de vatandaşlara geniş çapta fayda sağlayacağını öngörüyorum” dedi.

Haberin Devamı: Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmanın Yolları

Scroll to Top

KEŞFET

KAMPANYALAR