Natura Dünyası

Bekir Fırat: Ev Sahibi Olmak Hayal Değil!

Ev Sahibi Olmak Hayal Değil!

İş adamı Bekir Fırat, orta gelir grubuna yönelik başlatılan Yeni Evim Projesi’ni değerlendirdi. Fırat, bu kampanyanın gayrimenkul başta olmak üzere yaklaşık 250 farklı sektörü canlandıracağını ve Türkiye ekonomisine olumlu katkılar sunacağını dile getirdi.

Fırat Life Style Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Fırat, Yeni Evim Konut Finansman Programı’nın hem ekonomiye hem de emlak piyasasına büyük faydalar sağlayacağını vurguladı. Orta gelirli vatandaşları hedefleyen bu kampanyanın sektördeki tüm aktörleri destekleyeceğini belirtti. Fırat, “%64,27’lik yıllık enflasyon oranında, %8-9 gibi düşük kredi faizleriyle ev sahibi olmanın büyük bir avantaj olduğunu” söyleyerek, “Dünya genelinde konut kredisi faizlerinin arttığı ve kredilerin sınırlandığı bir dönemde, ülkemizde bu kampanyanın düzenlenmesinin büyük bir fırsat olduğunu” ifade etti. Vatandaşların bu süreci iyi değerlendirmeleri halinde büyük kazançlar elde edebileceklerini belirtti.

Ayrıca, Bekir Fırat, orta gelir grubuna yönelik konut kampanyasının kapsamının genişletilerek tüm gelir düzeylerinden insanları kapsayacak şekilde düzenlenmesinin sektöre daha fazla dinamizm katacağını söyledi. Fırat, mevcut evlerini yenilemek isteyen vatandaşların da bu kampanyadan faydalanması gerektiğini önererek, “Kampanyanın genişletilmesinin hem inşaat sektörüne hem de vatandaşlara geniş çapta fayda sağlayacağını öngörüyorum” dedi.

Haberin Devamı: Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmanın Yolları

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top

KEŞFET

KAMPANYALAR